Spis treści:
- Czym kierować się przy wyborze fotela do pracy?
1.2. Jak dopasować siedzisko fotela do pracy biurowej?
1.3. Jak wybrać oparcie fotela?
1.3 Podłokietniki – tak czy nie?
1.4 Podnóżek – pożądany dodatek fotela do pracy!
1.5 Jaki materiał sprawdzi się najlepiej?
- Czy warto zainwestować w dobry fotel do pracy przy komputerze?
- Podsumowanie
Codziennie spędzasz wiele godzin siedząc i pracując przed komputerem – znacznie więcej, niż przystosowane jest do tego Twoje ciało. Może to skutkować bólem i problemami zdrowotnymi w przyszłości. Kupując fotel do pracy przy komputerze sprawdź, na jakie elementy należy zwrócić uwagę, aby praca ta była jak najmniej obciążająca dla Twojego kręgosłupa.
Czym kierować się przy wyborze fotela do pracy?
Wybierając fotel do pracy przy komputerze, na początek zwróć uwagę, czy fotel jest ergonomiczny. Design, choć pierwszy rzuca się w oczy, ma o wiele mniejsze znaczenie dla Twojego kręgosłupa. Kluczowe elementy fotela to:
- siedzisko
- oparcie
- podłokietniki
- materiał, z którego mebel jest wykonany.
Jak dopasować siedzisko fotela do pracy biurowej?
Siedzisko fotela do pracy powinno być głębokie na 2/3 długości ud. Wybierz lekko pochylone w dół – nie będzie uciskało ono nóg tak mocno jak proste siedzisko, dzięki czemu unikniesz zesztywnienia stóp. Zwróć uwagę na jego regulację – Twoje nogi powinny być zgięte w kolanach pod kątem prostym.
Ważna jest również gęstość pianki siedziska – wystarczy już 50 kg/m3, aby zapewnić komfort podczas codziennego użytkowania.
Jak wybrać oparcie fotela?
Oparcie powinno być dopasowane do kształtu kręgosłupa, przypominając literę „S”. Takie oparcie posiada klin lędźwiowy, który odciąża dolną część pleców. Dodatkowo zwróć uwagę, czy oparcie posiada zagłówek, który pozwoli odciążyć kark.
Przeczytaj także: Landing page – czym jest strona docelowa i jak ją tworzyć?
Podobnie jak siedzisko, dobre oparcie posiada możliwość regulacji kąta nachylenia.
Podłokietniki – tak czy nie?
Zdecydowanie tak – opierając na nich przedramiona, odciążysz barki. Idealne będą odpowiednio szerokie i regulowane – dopasujesz je do swojego ciała.
Podnóżek – pożądany dodatek fotela do pracy!
Podnóżek pomaga utrzymać odpowiednie ustawienie nóg oraz poprawia krążenie – jest szczególnie przydatny dla osób zmagających się z żylakami i bólami kręgosłupa.
Jaki materiał sprawdzi się najlepiej?
W upalne dni siedzenie przyklejonym do ekoskóry czy plastiku przez kilka godzin dziennie wydaje się być mało optymistyczną wizją. Z tego powodu najlepszym wyborem będzie tkanina. Oparcie z przewiewnej, miękkiej i wytrzymałej tkaniny zapewni przepływ powietrza przez cały okres użytkowania, a siedzisko z materiału zapobiegnie nadmiernemu poceniu się skóry.
Czy warto zainwestować w dobry fotel do pracy przy komputerze?
Łatwo można znaleźć fotel do pracy biurowej w cenie poniżej 400 zł, jednak czy będzie on ergonomiczny?
Wygodny i dobry dla kręgosłupa fotel kosztuje, ale jest to inwestycja na lata. Ponadto, kupując go możesz oszczędzić sobie bólu i problemów z kręgosłupem w przyszłości, a co za tym idzie – oszczędzić pieniądze potencjalnie wydane na specjalistów.
Czy warto więc oszczędzać na swoim zdrowiu i komforcie?
Fotel do pracy przy komputerze – podsumowanie
Kupując fotel do pracy przy komputerze zwróć uwagę na siedzisko, oparcie, podłokietniki i możliwość regulacji komponentów. Wybierz ten, który ma przyjemny, przewiewny i mocny materiał. Oszacuj koszty – dobry fotel nie jest tani, jednak odpowiednio dobrany może stać się inwestycją.
Autor tekstu: Oliwia Paruzel
No Comment